S medometem 6 RZ jsem moc spokojen jak se zpracováním, tak s funkčností. Kvalita je na vysoké úrovni a stojí zato, jako strojař medomet hodnotím super. Lze na něm vytočit jakoukoliv velikost rámku.

(Převzato z Facebooku)

Letos (2022) jsem od nich pořizoval a velká spokojenost jak se strojem, tak s podporou při počátečním nastavení. 

(Převzato z Facebooku)

Mám a obrovská spokojenost. Mám Lang. 2/3 a dám tam 12 ks rámků bez jakýchkoliv úprav, bral jsem ho kvůli tomu.

(Převzato z Facebooku)

Mám a jsem nadmíru spokojený. Kvalita, zpracování a funkčnost. Nevyměnil bych ho za žádný jiný.

(Převzato z Facebooku)

Medomet používáme při vytáčení rámků  39x24 a 39x17 s plastovými mezerníky.

Velikost kazet umožňuje pohodlnou manipulaci při vkládání rámků. Zvratný mechanismus funguje výborně a díky bezkonkurenčnímu výkonu motoru se medomet nezapotí ani při naložení dvanácti plně zanesenými rámky. Díky své robustní konstrukci je medomet při vytáčení stabilní.

Obsluha a nastavování řídící jednotky je přes počáteční rozpaky srozumitelná i pro manželku, která si práci s medometem nemůže vynachválit. I přes svou velikost, není problém po přípravě medomet pronést přes 80 cm dveřní otvor. Medomet mohu všem doporučit. 

Po mnoha sezónách na 4R elektrickém nezvratném medometu jsem se rozhodl ke koupi medometu 6R zvratného.

Mezi několika výrobci jsem nakonec zvolil pana Týču. V krátkosti mohu říct, že jsem za tuto volbou velice rád. Od začátku byla komunikace s panem Týčou výborná, ochotně vyšel vstříc i mému přání jiného barevného provedení a stejně tak mi poskytl rychlé a konstruktivní odpovědi na otázky, které přicházely následně s provozem. Zezačátku jsem měl určité pochybnosti o konstrukci koše (mezery v kazetách se mi zdály poměrně široké), ale byl jsem ujištěn, že je při medobraní ocením. A ocenil... medomet si totiž hravě poradil i s panenskými plásty zanesenými medem, aniž by došlo k jejich poškození. Zároveň se plásty příliš nepřilepovaly na kazety čili nedocházelo k jejich protrhávání ani při následném odebírání. Medomet je kvalitní, z nerezové oceli, sváry provedené perfektně. Rychlost otáček se dá měnit podle potřeby. Osvědčilo se 20 - 30 - 40 - 45 (přičemž rychlost lze zvýšit až do 60!). Po první sezóně jsem spokojený, plásty jsou vytočené rychle (za 4 minuty) a tak, jak jsem si představoval. Pokud bych mohl mít snad jediné přání pro další medometové generace a bylo-li by to konstrukčně možné, stáčení medu by usnadnilo mírně zešikmené dno směrem k výusti, aby med vytekl po skončení vytáčení bezezbytku. Uzavřu jen známým: "zlaté české ručičky," které pan Týča rozhodně má.

Kvalitní medomet, který bude sloužit mnoho desetiletí.

Zvratný mechanizmus pracuje tak, jak má, kvalitní motor s frekvenčním měničem. Nic, co by se mohlo jen tak porouchat. Prostě kus pořádného včelařského vybavení. Za mě velká spokojenost.

Medomet máme již několikátou sezónu.

Jsme s ním spokojeni pro jeho snadnou obsluhu a údržbu, dobrou manipulaci s rámečky při vkládání a vyndavání z medometu. Velice doporučujeme.

Vlastním zřejmě jeden z prvních medometů vyrobených panem Týčou.

Po pěti včelařských sezónách můžu s klidem tento výrobek doporučit dalším včelařům pro jeho bezproblémový provoz, kvalitu zpracování, bytelnost, do detailu promyšlenou konstrukci a ovládání kvalitním frekvenčním měničem.

Medomet 6RZ používám jednak při vytáčení medu od vlastních asi 15 včelstev chovaných v Optimalech.

Do kazety se vejdou dva rámky, takže točím 12 rámků najednou, což oceňuji při nízkonástavkovém včelaření, kde se pracuje s větším množstvím rámků. Medomet od Týči rovněž používáme v profi provozu s asi 450 včelstvy, kde oceňujeme hlavně schopnost vytočit tužší medovicové medy, na které jsou vícerámkové profesionální medomety krátké. Zároveň je doplňkovým medometem i pro vytáčení květových medů, takže jeho celoroční vytíženost je značná. Proto oceňujeme robustní mechanickou konstrukci z kvalitního nerezu a jednoduchost ovládání. Prvotní drobné nedostatky v konstrukci byly rychle vyřešeny, takže v současné době řadím tento medomet na nejvyšší úroveň ve své kategorii. Mohu tak tento medomet doporučit jak malovčelařům, tak profesionálním provozům.