Kvalitní medomet, který bude sloužit mnoho desetiletí. Zvratný mechanizmus pracuje tak, jak má, kvalitní motor s frekvenčním měničem. Nic, co by se mohlo jen tak porouchat. Prostě kus pořádného včelařského vybavení. Za mě velká spokojenost.

Rodinné včelařství Burian

Medomet máme již několikátou sezónu. Jsme s ním spokojeni pro jeho snadnou obsluhu a údržbu, dobrou manipulaci s rámečky při vkládání a vyndavání z medometu. Velice doporučujeme.

Včelařství Kohoutovi

Vlastním zřejmě jeden z prvních medometů vyrobených panem Týčou, po pěti včelařských sezónách můžu s klidem tento výrobek doporučit dalším včelařům pro jeho bezproblémový provoz, kvalitu zpracování, bytelnost, do detailu promyšlenou konstrukci a ovládání kvalitním frekvenčním měničem.

Eda Hrubý

Medomet 6RZ používám jednak při vytáčení medu od vlastních asi 15 včelstev chovaných v Optimalech. Do kazety se vejdou dva rámky, takže točím 12 rámků najednou, což oceňuji při nízkonástavkovém včelaření, kde se pracuje s větším množstvím rámků. Medomet od Týči rovněž používáme v profi provozu s asi 450 včelstvy, kde oceňujeme hlavně schopnost vytočit tužší medovicové medy, na které jsou vícerámkové profesionální medomety krátké. Zároveň je doplňkovým medometem i pro vytáčení květových medů, takže jeho celoroční vytíženost je značná. Proto oceňujeme robustní mechanickou konstrukci z kvalitního nerezu a jednoduchost ovládání. Prvotní drobné nedostatky v konstrukci byly rychle vyřešeny, takže v současné době řadím tento medomet na nejvyšší úroveň ve své kategorii. Mohu tak tento medomet doporučit jak malovčelařům, tak profesionálním provozům.

Pavel Novosád